Parametre
Výška rastliny | 60-70 cm |
Habitat | Napos |
Popis
Pestrofarebnosť - pomarančovník
Túto odrodu opísal koncom 17. storočia B. Bimbi, ktorý ju chybne označil za turecký pomaranč, a potom G. Galllesio v roku 1839.
Vlastnosti stromu.
Podobne ako sevillské pomaranče je to veľmi silná, ostnatá rastlina s bujným rastom.
Listy sú žltozelené s plochou stopkou, typické pre všetky odrody kyslých pomarančov. Kvitne najmä na jar a vytvára veľmi voňavé biele kvety podobné sladkým pomarančom.
Veľmi pekná, okrasná rastlina!
Vlastnosti plodov
Kulovité plody sú o niečo menšie ako sevillské pomaranče a na koncoch mierne sploštené. Dužina je kyslá a horká, pomerne zvrásnená šupka je v zrelosti bledožltá s pozdĺžnymi oranžovými pruhmi.
Ďalšie informácie.
Obrázok výrobku zobrazuje možný príklad vývoja rastliny. Pozrite si prosím informácie uvedené v popise výrobku.
Dostupnosť výrobku sa môže líšiť od informácií uvedených v informáciách o dodávke v obchode!
Sprievodca starostlivosťou o citrusy
Ak ste si rastlinu objednali počas vegetačného obdobia (jún-september), umiestnite ju na polotieňové miesto, najlepšie mimo popoludňajšieho slnka, pravidelne ju zalievajte a presádzajte ju podľa potreby, najlepšie do trochu väčšieho kvetináča. Použite mierne kyslú pôdu, najlepšie vláknitú rašelinu, ak je to možné .
Ak si ju objednáte mimo vegetačného obdobia, umiestnite ju na chladné miesto, aby ste sa vyhli mrazu (0 - 8 stupňov). Sozalievaním buďte opatrní, pretože počas obdobia prezimovania je koreňový systém na 80 % vypnutý, stáva sa korkovitým, takže najmenšie množstvo vody vyvolá poškodenie, ktoré môže byť nezvratné .
Po skončení mrazov rastlinu preneste von a postupne ju aklimatizujte na vonkajší vzduch a zalievajte veľmi opatrne, pretože regenerácia koreňov môže trvať až mesiac. Hneď ako sa objavia výhonky, jemne zalievajte. Voda nie je potrebná na kvitnutie .
Ak si všimnete, že listy alebo kvetenstvo opadávajú, rastlinu ste preliali. Nikdy neskúmajte povrch pôdy, ale jej hlbšie vrstvy. Citrusy presádzajte od polovice júna, najlepšie do začiatku augusta, aby sa pred prezimovaním stihli zakoreniť. Počas vegetačného obdobia je nevyhnutné pravidelne zalievať. Používajte dažďovú alebo stojatú vodu. Citrusy sú rastliny veľmi náročné na živiny, preto by sa mali hnojiť od apríla do októbra. Používajte kombinované hnojivá v mesačnom, trojmesačnom alebo polročnom rozpise. Ak potrebujete pomoc, na Facebooku nájdete skupinu s názvom Citrus in Hungary, kde vámbudú 24 hodín denne k dispozícii a pomôžu vám.