Parametre
Výška rastliny | 150-190 cm |
Habitat | Napos |
Popis
Volkamer červený citrónovník
Corai červený citrón , latinský názov: Citrus Volkamerina Ten. et Pasq. Citrus Limonia Osbeck
Volkamerské citróny sú známe už tri storočia. Vedci sa domnievajú, že ide o kríženca citróna a horkého pomaranča.
Fa funkcie
Mierne menší vzrast ako citrónovníky, ale vitálny. Produkuje veľa plodov v každom ročnom období. Má nahnevané zelené tenké kožovité listy, mierne zubaté, oválne. Chráni sa obrovskými veľkými tŕňmi s veľkosťou 5 - 7 cm.
Možno rozmnožovať zo semien, odrezkami a štepením. V zime je potrebné skladovanie v chlade. Na náhle zmeny teploty reaguje opadávaním listov. Ľahko podlieha šokom. V zime nezalievajte, hnojte na jar. Bez problémov znáša krátke mrazy -5-7 °C.
Tak ako všetky citrusy je náročný na živiny. Z pôd uprednostňuje pôdu s mierne kyslým chemickým zložením (pH 6-6,8) Nezalievajte ju vodou z vodovodu, pretože vápni pôdu, čo citróny neznášajú. Zalievajte iba dažďovou vodou. Ak nemáte vodu z vodovodu, môžete ju použiť, ale nechajte ju 2 dni odstáť a pridajte lyžicu octu na neutralizáciu vápna. Poznamenávam, že na zmäkčenie a neutralizáciu vody z vodovodu je vhodný aj minerál zeolit (tiež prirodzene sa vyskytujúci hybrid, jediný svojho druhu)
Vlastnosti ovocia
Ovocie je guľovité, oranžovej farby, s bohatou kyslou šťavou. Jeho kôra nie je horká. (Veľmi príjemná citrusová chuť, mierne divoká vôňa (pripomínajúca Meyerove citróny), plná kyslosť je vynikajúca) Pretože je odolný voči mnohým chorobám a má vysoký rastový habitus, je aj obľúbeným podpníkom (plody obsahujú veľa semien 7-10 na plod)
Viac informácií
Obrázok výrobku ukazuje možný príklad vývoja rastliny. Pozrite si prosím informácie uvedené v popise výrobku.
Dostupnosť výrobku sa môže líšiť od informácií uvedených v informáciách o dodaní v obchode!
Sprievodca starostlivosťou o citrusy
Ak ste si rastlinu objednali počas vegetačného obdobia (jún-september), umiestnite ju na polotieňové miesto, najlepšie mimo popoludňajšieho slnka, pravidelne ju zalievajte a presádzajte ju podľa potreby, najlepšie do trochu väčšieho kvetináča. Použite mierne kyslú pôdu, najlepšie vláknitú rašelinu, ak je to možné .
Ak si ju objednáte mimo vegetačného obdobia, umiestnite ju na chladné miesto, aby ste sa vyhli mrazu (0 - 8 stupňov). Sozalievaním buďte opatrní, pretože počas obdobia prezimovania je koreňový systém na 80 % vypnutý, stáva sa korkovitým, takže najmenšie množstvo vody vyvolá poškodenie, ktoré môže byť nezvratné .
Po skončení mrazov rastlinu preneste von a postupne ju aklimatizujte na vonkajší vzduch a zalievajte veľmi opatrne, pretože regenerácia koreňov môže trvať až mesiac. Hneď ako sa objavia výhonky, jemne zalievajte. Voda nie je potrebná na kvitnutie .
Ak si všimnete, že listy alebo kvetenstvo opadávajú, rastlinu ste preliali. Nikdy neskúmajte povrch pôdy, ale jej hlbšie vrstvy. Citrusy presádzajte od polovice júna, najlepšie do začiatku augusta, aby sa pred prezimovaním stihli zakoreniť. Počas vegetačného obdobia je nevyhnutné pravidelne zalievať. Používajte dažďovú alebo stojatú vodu. Citrusy sú rastliny veľmi náročné na živiny, preto by sa mali hnojiť od apríla do októbra. Používajte kombinované hnojivá v mesačnom, trojmesačnom alebo polročnom rozpise. Ak potrebujete pomoc, na Facebooku nájdete skupinu s názvom Citrus in Hungary, kde vámbudú 24 hodín denne k dispozícii a pomôžu vám.